Salzburská karta doc (30720)Lokalita

 

        Lázeňské městečko Bad Gastein se nachází uprostřed národního parku Hohe Tauern ve výšce 1000 m nad mořem, je historickým centrem Gasteinského údolí, které je součástí Ski Amadé a patří k největším a nejkrásnějším lyžařským a rekreačním oblastem Rakouska.

Srdcem Bad Gasteinu jsou historické secesní budovy, mezi nimiž z výšky padá mohutný vodopád. V centru městečka nechybí množství obchůdků, restaurací a kaváren, které lákají k posezení.

        Rozvoj moderního alpinismu v údolí Gastein začal v první polovině 19. století, kdy na popud arcivévody Jana, syna císaře Leopolda II., byla postavena první alpská chata Gamskarkogelhütte pod vrcholem Gamskarkogel (2 465 m). Postupně se údolí proměnilo v jedno z nejvyhledávanějších zimních letovisek v zemi.

        Dnes je v údolí Gastein přes 200 kilometrů sjezdovek ve čtyřech lyžařských střediscích, mezi kterými jezdí skibusy. Pro snowboardisty jsou k dispozici funparky a pro běžkaře téměř 150km upravené stopy.

 Gastein - lanovky.doc (32256)

Gastein karta - vám nabízí slevy  z ceny,  nebo bezplatné vstupy.

Lanovky - sleva - 3 eura v letním provozu

Veřejná doprava - Citibus, snížené jízdné pro dospělé a děti pro jednu jízdu

Lázně - Alpentherme Bad Hofgastein, termál. lázně  Felsentherme Bad Gstein, Solarbad  Dorfgastein,  Gasteiner Dunstbad, vláčkem do léčebných štol - Gasteiner Heilstollen

Kultura - hrad  Burg Klammstein, hornické museum Montanmuseum Böckstein

 

        Po celodenním lyžování přijdou vhod gasteinské termální lázně, které jsou napájeny sedmnácti horkými prameny a nabízejí klasické i termální bazény s vodou až 35 °C a výhledem na zasněžené sjezdovky.

 

        Mimo zimní období lze využít četné turistické i cyklistické trasy a prozkoumat údolí bez sněhové přikrývky. Nedotčená příroda, lehce dosažitelná za pár minut lanovkou, láká  k procházkám i náročnějším túrám a dělá z tohoto letoviska  ideální místo pro turistickou dovolenou.